Kampery cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Nic w tym dziwnego, gdyż dają one niezwykłą swobodę w trakcie podróży. Stawiamy pojazd w dowolnym miejscu na świecie i nie musimy martwić się o szukanie noclegu. Z punktu widzenia przeciętnego użytkownika największe znaczenie mają akcesoria, bez których trudno jest mówić o komfortowym wypoczynku na łonie natury.

Zawsze ciepło bez względu na warunki pogodowe

W okresie letnim nie musimy przejmować się temperaturą wokół. Jeżeli jednak wyjazd odbywa się w okresie jesiennym lub zimowym to warto zaopatrzyć się w niezbędne urządzenie grzewcze, które pozwoli czuć się komfortowo pomimo niskiej temperatury na zewnątrz. Zalecane wyposażenie kampera to odpowiedni piecyk doskonale zdający egzamin w większych kamperach, gdzie trudno jest osiągnąć optymalne warunki. Prostym rozwiązaniem jest zakup grzejnika kwarcowego o kilku poziomach mocy np. 400-800W. Możemy też skorzystać z wewnętrznego bojlera, ułatwi on podgrzewanie wody. W okresie letnim dobrym wyborem będzie klimatyzacja przenośna. Pozwala ona w szybki i prosty sposób wymienić powietrze w nagrzanym pojeździe. Jej montaż jest banalnie prosty.

Kuchenne rewolucje w Twoim kamperze

Trudno mówić komfortowym kamperze bez możliwości gotowania wewnątrz lub na zewnątrz. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się w kuchenkę turystyczną. Sklep z wyposażeniem kampera oferuje zarówno rozwiązania mobilne np. dwupalnikową kuchenką gazową, zestaw ze zlewozmywakiem, jak i rozwiązania przenośne – niewielkich wymiarów kuchenkę gazową. O poranku przygotujemy więc jajecznicę na maśle, a po południu odgrzejemy smaczny obiad. Dzięki temu zaoszczędzimy również pieniądze, które normalnie musielibyśmy wydać na zakup posiłków. Decydując się na butlę gazową, która zasili urządzenia w kamperze trzeba pamiętać o zakupie reduktora oraz adaptera.

Za potrzebą do toalety w kamperze

Toaleta chemiczna to podstawa jeśli chodzi o akcesoria do kampera. Na rynku znajdziemy urządzenia do zabudowy, jak i te przenośne. Wybór naprawdę nie jest łatwy, gdyż liczba dostępnych modeli może przyprawić o ból głowy. Zalecamy wybór urządzeń zgodnie z naszymi potrzebami. W większych kamperach możemy postawić na zabudowę, w mniejszych na przenośny model toalety. Niemniej nie jest to reguła i chcąc zachować więcej przestrzeni w pojeździe możemy wybrać nieco mniejszą toaletę.

Pozostałe akcesoria, które warto posiadać

Na kempingu przydadzą się z pewnością także inne elementy wyposażenia. Wakacje spędzamy zwykle na zewnątrz, przydatne mogą okazać się więc następujące akcesoria: składany stół kempingowy, kosz na śmieci, leżaki czy przenośna lodówko-zamrażarka. Od palącego słońca schronienie znajdziemy pod markizą, panele słoneczne zapewnią z kolei odpowiednią dawkę energii potrzebną do zasilenia urządzeń w kamperze.

Dodaj komentarz